VIDEO | Accidentare HORROR pentru Florin Andone. Ghinion teribil pentru atacantul român, care s-a accidentat din nou la genunchiul drept

Ghinioanele continuă pentru Florin Andone. Intrat în teren în minutul 46 al meciului de la Rizespor, atacantul român a suferit o accidentare îngrozitoare la jumătatea reprizei secunde.

Florin Andone a rezistat în teren doar 22 de minute. Atacantul român s-a accidentat la genunchi în urma unui impact cu portarul advers şi a fost scos pe targă de pe teren în meciul pierdut de Galatasaray, scor 0-2, în deplasarea de la Rizespor.

La jumătatea lunii martie, Florin Andone abia revenise în lotul celor de la Galatasaray, după ce stătuse departe de teren patru luni din cauza unei accidentări la ligamentul genunchiului drept. Atacantul a evoluat doar în două meciuri, apoi pandemia de coronavirus a oprit sportul mondial. Acum, la prima partidă disputată după pauza forţată, Andone s-a accidentat din nou la genunchi.

Afla mai multe despre: florin andonegalatasaray