VIDEO | Accidentare teribilă şi un final dramatic în primul meci al zilei din La Liga! Valladolid - Getafe 2-2

La Liga

Valladolid a trecut pe lângă o mare victorie în faţa uneia dintre candidatele la un loc de Liga Campionilor în acest sezon.

Un penalty dictat în al patrulea minut al prelungirilor le-a adus madrilenilor un punct chiar sub privirele patronului gazdelor, marele Ronaldo. Oaspeţii au condus pe tabelă cu super reuşita lui Arambarri, dar Valladolid a întors rezultatul graţie unui gol al lui Guardiola şi a penaltyului transformat de Enes Unal. Golul din final a venit în momentul în care Getafe era în inferioritate numerică.

În afara faptului că a ieşit din zona locurilor de Champions League, Getafe a mai suferit o pierdere. Antunes s-a accidentat şi a fost scos pe targă de pe teren.

Afla mai multe despre: valaldolidgetafeantunesaccidentare