VIDEO | Afumaţi şi Snagov au încheiat la egalitate partida de pe terenul sintetic de la Chiajna

Liga 2

În Liga a II-a, Afumaţi şi Snagov au făcut pace. Cele două echipe din Ilfov au remizat la unu pe terenul sinetic de la Chiajna.

Sportul Snagov a fost aproape de o victorie surpriză în Liga a II-a. Echipa lui Răchită a condus-o până în minutul 79 pe CS Afumaţi. Cristian Bustea a deschis scorul în prima repriză. Mijlocaşul împrumuat de la Juventus Bucureşti a ajuns la cota cinci în acest sezon.

Oaspeţii au rămas în inferioritate după pauză. Costache a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben. Gazdele au profitat de acest avantaj. Buduroi a restabilit egalitatea. În prelungiri, Răchită l-a pierdut şi pe Vlădoiu. Fundaşul a primit direct cartonaşul roşu. CS Afumaţi - Sportul Snagov s-a terminat 1-1.

”Păcat de cele două eliminări. Şi-au pus amprenta asupra jocului. Am felicitat băieţii pentru atitudine”, a declarat Valeriu Răchită la finalul partidei.

Afla mai multe despre: liga 2afumatisnagov,