Experiențe împreună.

VIDEO Aleix Garcia a debutat la Eibar. Cum s-a descurcat fostul dinamovist

Primera Division

Fostul jucător al echipei Dinamo, Aleix Garcia, a debutat în La Liga pentru Eibar.

Garcia a fost trimis în teren în minutul 62 în locul lui Alvarez. A fost distribuit în rol de mijlocaş defensiv în faţa apărării, în spatele jucătorilor Exposito şi Recio.

La primele minute în tricoul lui Eibar, Aleix nu s-a descurcat rău. ”Un plus faţă de Sergio Alvarez şi o conexiune mai bună cu Exposito” scriu spaniolii, după Celta - Eibar 1-1.

”Are calitate tehnică, asta e clar. Îi lipseşte pregătirea fizică. Eu cred că poate demonstra multe” scrie un alt site, apropiat de gruparea bască.

Eibar a smuls o remiză pe Balaidos, după ce Gil a egalat în minutul 53. Brais Mendez deschisese scorul pentru gazdă încă din minutul 9. Noua echipă a lui Aleix Garcia este pe 15 în campionat, iar etapa viitoare are meci cu Sevilla, pe teren propriu.