VIDEO | Alex Băluţă, aproape campion! Slavia Praga câştigă derbyul pentru titlu cu Viktoria Plzen. Final de meci incredibil

Sfertfinalista din acest sezon al Europa League s-a impus cu 3-1 şi are acum cinci puncte avans în clasament cu trei runde înaintea finalului de sezon.

Cu Băluţă rezervă, Slavia Praga a rezolvat în ultimele 10 minute partida împotriva principalei rivale la titlu. În minutul 80 era încă 0-0, dar Masopust, Soucek din penalty şi Traore au înscris de trei ori şi roş-albii au reuşit să se desprindă poate decisiv în cursa pentru titlu. Golul din prelungiri a lui Kovarik nici nu a mai contat, iar Slavia poate să devină din nou campioană după o pauză de doi ani. Stagiunea trecută, Viktoria Plzen a luat titlul.

Afla mai multe despre: băluţăslavia pragaviktoria plzentitlu