VIDEO | Alex Maxim a reuşit un gol de toată frumuseţea în poarta lui Lung Jr. Cu ce scor s-a încheiat meciul în care au fost implicaţi cinci români

Alexandru Maxim, mijlocaşul formaţiei Gaziantep, a marcat în remiza cu Kayserispor, scor 1-1, meci disputat luni seara în etapa a 32-a din campionatul Turciei.

Nu mai puţin de patru români s-au aflat pe teren în meciul dintre Kayserispor şi Gazişehir. Silviu Lung Jr, şi Cristi Săpunaru la gazde, respectiv Alex Maxim şi Alin Toşca la Gaziantep, echipă antrenată de Marius Şumudică.

Maxim a deschis scorul în minutul 62, după ce a driblat elegant un adversar şi a plasat mingea la colţul lung cu piciorul stâng, învingându-l pe Silviu Lung Jr.

Vezi aici golul marcat de Alex Maxim

Ulterior, Kayseri a avut doi jucători eliminaţi, însă a izbutit să egaleze în prelungirile jocului, prin Kravets.

S-a terminat 1-1, iar Gaziantep se menţine pe locul al optulea în clasamentul campionatului Turciei, cu 42 de puncte, în timp ce Kayseri rămâne pe loc retrogradabil, cu 32 de puncte, la egalitate însă cu primele trei echipe aflate deasupra liniei roşii.

Afla mai multe despre: maxim