VIDEO | Alex Mitriţă, gol pentru Al Ahli în campionatul Arabiei Saudite! Cum a înscris românul

Alexandru Mitriţă (25 de ani) a marcat pentru Al Ahli SC în ultima etapă de campionat şi a contribuit la un nou succes al echipei sale.

Mitriţă a dat golul de 2-0 pentru Al Ahli SC, într-un meci câştigat de echipa românului cu 2-1, împotriva lui Al Faisaly. Românul a înscris în minutul 69, în timp ce Al Somah (28) a marcat primul gol al lui Al Ahli SC. Pentru Al Faisaly a marcat Tavares, în minutul 90+5.

Fostul fotbalist al Craiovei a fost titular şi a fost scos de pe teren în minutul 84, fiind înlocuit de Ghareeb.

Pentru Mitriţă, acesta e al treilea gol în şase meciuri jucate la Al Ahli, timp în care şi-a mai trecut în cont şi două pase de gol.