VIDEO | Alexandru Maxim a înscris împotriva celor de la Fenerbahce Istanbul. Gaziantep este pe val în Turcia

Internaţionalul român Alexandru Maxim a reuşit să înscrie împotriva celor de la Fenerbahce Istanbul, sâmbătă, în partida de campionat din etapa a 13-a a Super Ligii din Turcia.

UPDATE | Gaziantep a marcat golul de 3-1 prin Kenan Ozer, din lovitură liberă, în minutul 90+5. Kenan Ozer a intrat în minutul 87 în locul lui Alexandru Maxim.

Alexandru Maxim a fost titularizat de Marius Şumudică şi a marcat din lovitură de la 11 metri în minutul 40 al partidei, când scorul era egal 1-1.

Gaziantep a deschis scorul în minutul 10, prin Amedej Vetrih, iar Fener a egalat în minutul 24, prin fostul elev al lui Răzvan Lucescu de la PAOK Salonic, Dimitrios Velkas.