VIDEO | Alexandru Maxim e în formă! Gol pentru Mainz în ultimul amical din Spania

Alexandru Maxim a fost titular în meciul de pregătire pe care care Mainz l-a disputat în Spania cu adversara din Bundesliga, Freiburg. Cele două echipe sunt la egalitate de puncte în campionat (21 de puncte) şi se află pe locurile 11 şi 12.

Alexandru Maxim a jucat tot meciul şi a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren. A deschis scorul în minutul 17 şi a mai avut o ocazie importantă în minutul 89. S-a terminat 2-2, iar Mainz se va întoarce în Germania. Bundesliga se va relua week-end-ul următor, iar Mainz va juca sâmbătă, 19 ianuarie, în deplasare cu Stuttgart, în direct pe Telekom Sport, de la ora 16:30.

Golul marcat contra lui Freiburg este cel de-al doilea reuşit de Alexandru Maxim în 2019. Decarul lui Mainz a mai marcat pe 6 ianuarie în amicalul câştigat cu 4-0 contra de la TuS Marienborn.

Afla mai multe despre: alexandru maximmainz