VIDEO | Alexandru Mitriţă, o pasă de gol pentru New York City, în Liga Campionilor CONCACAF. Adversar din Mexic, în sferturi

Americanii de la New York City au învins costaricanii de la San Carlos, cu 1-0 (1-0), joi dimineaţă, în returul optimilor de finală ale Ligii Campionilor CONCACAF.

Golul victoriei a fost marcat în minutul 41, de peruanul Alexander Callens, după o centrare foarte bună din corner oferită de românul Alexandru Mitriţă.  În tur, partida disputată în Costa Rica s-a încheiat tot cu victoria celor de la New York, scor 5-3, într-un duel în care Mitriţă a punctat o dată.

În faza superioară a competiţiei au mai avansat formaţiile Montreal Impact (MLS), Tigres (Mexic), Cruz Azul (Mexic), Club America (Mexic), Atlanta United (MLS). Vor mai lupta pentru un loc în sferturi Olimpia (Paraguay) cu Seattle Sounders (MLS), în tur 2-2 , şi Leon (Mexic)  - Los Angeles FC (MLS), în tur 2-0.

În sferturi, New York City o va întâlni pe Tigres, din Mexic.

Afla mai multe despre: mitritafotbal