VIDEO Am aflat semifinalele de la Campionatul European de Volei. Spectacol TOTAL la Telekom Sport

Sporturi

Serbia şi Franţa sunt ultimele două echipe care merg în semifinale la Campionatul European de Volei. Partidele contra Ucrainei şi Italiei au fost în direct la Telekom Sport.

Serbia a trecut cu scorul de 3-2 de Ucraina, la capătul unui meci absolut superb. Sârbii au pierdut primul set, dar au revenit pe tabelă, câştigându-le pe următoarele două. Setul 4 a revenit ucrainienilor, care s-au impus cu scorul de 25-19. Ultimul set a fost la fel de disputat, dar sârbii s-au desprins şi s-au impus. Vor juca în semifinale contra Franţei.

Franţa a făcut spectacol contra Italiei. Les Bleus au câştigat categoric atât primul set, cât şi cel de-al treilea. Doar în cel de-al doilea set, Italia a făcut faţă presiunii, dar au pierdut în cele din urmă la două puncte diferenţe.

Polonia - Slovenia şi Franţa - Serbia sunt cele două semifinale de la Campionatul European de Volei. Partidele vor fi transmise de Telekom Sport joi, de la ora 21:30, şi vineri, de la ora 22:00.

Afla mai multe despre: campionatul european de volei