VIDEO | ”Am stat în 13 oameni”. Teja cere întăriri la echipă în pauza de iarnă

Gaz Metan Mediaş a pierdut, miercuri, în deplasare, partida cu U Craiova, scor 0-2, în etapa a XXI-a a Ligii 1. Golurile au fost marcate de Mitriţă, iar oaspeţii au jucat în inferioritate numerică încă din minutul 32.

”Nu ştiu dacă a fost cartonaşul roşu. Trebuia să fie mai atent Bubacar. Nu vreau să dicut mai mult de arbitraj.

Vreau să îmi felicit jucătorii pentru tot ce au făcut în acest sezon, şase luni de zile. Eu cred că am făcut lucruri bune, suntem pe drumul cel bun, suntem o echipă mică, o echipă care îşi doreşte mai mult, care are suflet. Cu siguranţă, după sărbători ne vom întoarce mult mai puternici şi ne vom bate pentru obiectivul nostru”, a declarat Mihai Teja la finalul partidei.

Antrenorul Gazului cere întăriri la echipă în pauza de iarnă. ”În această perioadă toată lumea încearcă să se întărească, noi am stat în 13 oameni şi pentru o echipă care nu are prea mulţi jucători este foarte greu. Dacă vrem să devenim o echipă de play-off trebuie să ne mai întărim, să dublăm unele posturi”, a mai spus Teja.

Afla mai multe despre: liga 1gaz metan mediasmihai teja