VIDEO AMUZANT | I-a fugit pământul de sub picioare. Antrenorul lui Lazio a oferit faza serii în Europa League

UEFA Europa League

Simone Inzaghi a oferit una dintre cele mai amuzante faze din această etapă a Europa League. Antrenorul lui Lazio a sărbătorit prea energic golul de 2-0 cu Dinamo Kiev şi a alunecat pe pista de atletism.

Lazio a reuşit să obţină la Kiev calificare în sferturile Europa League. În tur, a fost 2-2, dar jucătorii lui Simone Inzaghi au reuşit în manşa secundă să se impună cu 2-0. Lucas Leiva a deschis scorul în minutul 23, dar italienii au avut emoţii până spre finalul meciului. În cazul în care Kiev reuşea 1-1, se califica datorită numărului superior de goluri marcate în deplasare.

Însă emoţiile celor de la Lazio s-au risipit în minutul 83, când De Vrij a făcut 2-0. Antrenorul lui Lazio a avut o explozie de bucurie şi a alunecat pe pista de atletism.

Afla mai multe despre: laziodinamo kieveuropa leaguesimone inzaghi