VIDEO | Analiza lui Basarab Panduru după ziua a noua de la Campionatul Mondial. Cum a arătat Serbia în meciul cu Elveţia

Cupa Mondială

S-a dus şi ziua a noua de la Campionatul Mondial din Rusia. Brazilia a aşteptat prelungirile pentru a câştiga meciul cu Costa Rica, Nigeria a intrat puternic în cursa pentru optimi după victoria cu Islanda, în timp ce Elveţia a complicat şi mai tare grupa E după succesul dramatic cu Serbia.

90+1 şi 90+7. Acestea au fost minutele în care Brazilia a marcat în meciul cu Costa Rica. Coutinho şi Neymar au adus prima victorie de la CM 2018 pentru Selecao. Ziua a continuat cu victoria clară a Nigeriei în faţa Islandei, scor 2-0, şi s-a încheiat cu ”1 pauză/2 final” la Serbia-Elveţia, scor 1-2.

Nu rata analizele experţilor Telekom Sport, în fiecare seară a CM 2018, după ultimul meci al zilei

Afla mai multe despre: campionatul mondialanalizaziua 9