VIDEO Andrei Miron după debutul la FCSB: ”E frustrant. Mai bine nu marcam eu şi câştiga echipa!”

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, sâmbătă, pe Arena Naţională, în compania echipei Chindia Târgovişte, în etapa a XXVI-a, ultima a sezonului regulat al Ligii I.

Pentru FCSB a marcat Miron, în minutul 14, jucătorul fiind la debutul pentru echipa lui Bogdan Vintilă. La finalul jocului, fundaşul transferat de la FC Botoşani a explicat:

”Este normal să fim supăraţi, pentru că am controlat jocul, atât în prima repriză, cât şi în cea de-a doua. Din păcate nu reuşim să marcăm. Mai bine nu marcam eu, dar echipa să câştige. Nu am reuşit să înscriem în partea a doua, iar adversarul ne-a taxat la prima ocazie. O să înceapă playoff-ul, se trage linie şi sper eu să strângem rândurile şi să obţinem rezultate cât mai bune. E frustrant pentru că trebuia să câştigăm în faţa celor de la Chindia” a mărturisit Miron, la finalul primului său meci în tricoul FCSB-ului.

Afla mai multe despre: andrei miron