VIDEO | Angers - Rennes 4-5. Meci cu adevărat nebun în Cupa Franţei. Un fundaş central a marcat golul calificării cu o execuţie fabuloasă în prelungiri

Meci nebun la Angers, în optimile Cupei Franţei. Deţinătoarea trofeului, Rennes a avut nevoie de prelungiri pentru a se califica în sferturi. Gelin a marcat golul victoriei în minutul 110.

Pe Stade Raymon Kopa, fosta adversară a CFR-ului a condus cu 2-0 la pauză. Lea şi Niang au fost marcatori. Angers a reintrat în meci după pauză. Thioub a înscris cu multă şansă pentru 2-1. Imediat, Rennes a primit penalty, iar Niang a refăcut diferenţa de două goluri.

Finalul a fost absolut nebun. Thioub a făcut şi el "dubla" pentru Angers şi a reaprins speranţele gazdelor. Apoi, cu două minute înainte de final, fratele lui Gnohere a făcut penalty. Bahoken a înscris şi a trimis meciul în prelungiri.

Tot Rennes a început mai bine şi timpul suplimentar. Yann Gboho a făcut 4-3. Nu pentru mult timp însă, pentru că Pereira a restabilit egalitatea. Gelin a dat lovitura de graţie cu o reuşită superbă în minutul 110, Angers nu a mai avut forţa să revină şi de la 4-5, iar Rennes aşteaptă acum să îşi afle adversara din sferturi.

Afla mai multe despre: rennes