VIDEO | Antonio Sefer, on fire! Fostul rapidist a marcat în al doilea meci consecutiv în Israel

Antonio Sefer îşi continuă forma bună în campionatul Israelului.

Fostul jucător de la Rapid a marcat al doilea gol în două partide în campionatul din Israel şi a oferit două pase decisive.

Mijlocaşul ofensiv cedat de giuleşteni la Hapoel Beer Sheva în vara anului 2023 pentru suma de 500.000 de euro este într-o formă de zile mari în tricoul formaţiei din Beer Şeva.

Sefer a marcat şi a oferit o pasă decisivă în partida din deplasare cu FC Ashdod, într-o victorie cu scorul de 3-1.

În următoarea etapă, într-un alt meci disputat în deplasare, cu Hapoel Hadera, Sefer a fost decisiv la ambele reuşite ale formaţiei sale.

Antonio Sefer a marcat în minutul 50 al partidei din campionat. Acelaşi Sefer a pasat decisiv la reuşita lui Badash, în minutul 67.

Hapoel Beer Sheva este pe locul trei în Israel, la 13 puncte de liderul neînvins al campionatului, Maccabi Tel Aviv.