VIDEO | Aproape de o calificare istorică! Naţionala de hochei a învins Polonia şi este aproape de a promova în a doua divizie mondială

România s-a impus după prelungiri în turneul organziat în Estonia şi mai are două meciuri de jucat în această campanie.

Tricolorii au trei victorii din tot atâtea meciuri jucate în grupa B a Diviziei I a hocheiului mondial, în fapt al treilea eşalon valoric. Borysenko a marcat în prelungiri golul victoriei României. După cele trei reprize scorul a fost egal, 2-2. România este lider şi mai are de jucat împotriva Ucrainei şi Olandei la Campionatul Mondial. Dacă ne vom păstra poziţia vom ajunge în grupa A a competiţiei, sistemul de desfăşurare fiind asemănător cu cel din Fed Cup.

Afla mai multe despre: româniapoloniacmpromovare