VIDEO | Arbitrul l-a lovit în figură pe Haaland. Reacţia starului de la Manchester City

Formaţia Real Madrid a încheiat la egalitate, scor 3-3, cu Manchester City, în prima manşă a sferturilor Ligii Campioniilor.

Haaland, lovit de arbitrul de la Real Madrid - Manchester City

Goluri de excepţie, un scenariu ireal, dar niciun învingător la capătul unei  prime etape istorice între Real Madrid şi Manchester City (3-3). Încă înfruntate înainte de o finală la care mulţi observatori au visat, ultimele două campioane europene au oferit un spectacol magnific pe stadionul Bernabeu, martor la lovituri de geniu pe tot parcursul meciului.

Pentru City au marcat Silva (2), Foden (66) şi Gvardiol (71). Real a revenit prin Eduardo Camavinga (12), Rodrygo (14) şi Valverde (79).

• Manşa secundă va avea loc la Manchester, pe 17 aprilie.

Înainte de pauză s-a petrecut o fază amuzantă, Haaland a fost pocnit de arbitrul partidei din greşeală! :) Faza a devenit virală la scurt timp şi reacţia fotbalistului de la Manchester City a fost pe măsură! :)

FOTO | Haaland nu a scăpat! Cele mai tari meme-uri după ce a fost anihilat perfect de Rudiger

Afla mai multe despre: haalandmanchester cityarbitrul