VIDEO Argentina a zdrobit Ecuador într-un meci amical! ”Pumele” s-au distrat fără Lionel Messi

Naţionalele Argentinei şi Braziliei au susţinut aseară partide amicale contra naţionalelor Nigeriei şi Ecuadorului. Dacă Brazilia a remizat, Argentina s-a distrat contra Ecuadorului, deşi nu l-a avut în teren pe Lionel Messi

Reprezentativa Braziliei a remizat, duminică, scor 1-1, cu selecţionata Nigeriei, într-un meci amical disputat la Kallang, în Singapore.

Nigerienii au deschis scorul prin Aribo, în minutul 35. Pentru Brazilia a înscris Casemiro, în minutul 48.

Neymar a părăsit terenul în minutul 12, el acuzând probleme la coapta stângă. Starul brazilian nu a ieşit din vestiar pentru repriza a doua, deoarece a primit îngrijiri. La final, medicul echipei Braziliei a spus că Neymar nu mai are dureri. Jucătorul va fi totuşi supus unor investigaţii medicale luni, la Paris.

Fără Leo Messi, Argentina s-a distrat cu Ecuador

Tot duminică, la Alicante, selecţionata Argentinei a învins într-o partidă amicală Ecuador, scor 6-1. Învingătorii au marcat prin Alario ’20, Espinoza ’27 (autogol), Paredes ’32 (penalti), Pezzella ’66, Dominguez ’82 şi Ocampos ’86. Pentru Ecuador a înscris Mena, în minutul 49.

Afla mai multe despre: leo messiargentina