VIDEO | Arsenal a revenit pe linia victoriilor. A câştigat fără mari emoţii şi a redevenit lider în Premier League

Arsenal

Arsenal a trecut cu bine după eliminarea din Liga Campionilor şi a câştigat, fără să primească gol, într-o deplasare grea din Premier League.

Arsenal a adăugat încă trei puncte în clasament şi a urcat pe primul loc în Premier League

Arsenal Londra a învins-o, în deplasare, pe Wolverhampton, scor 2-0, în etapa a 34-a din Premier League.

După două meciuri fără gol marcat, ”tunarii” au făcut-o de două ori pe terenul celor de la Wolves. Leandro Trossard a reuşit să înscrie în finalul primei reprize, în minutul 45, din pasa lui Gabriel Jesus.

În minutul 90+5, Martin Odegaard a marcat şi el şi a asigurat victoria ”tunarilor”, care au trecut peste scurtcircuitul cu Aston Villa.

Arsenal s-a impus cu 2-0 şi, cu această victorie, elevii lui Mikel Arteta fac 74 de puncte şi trec, deocamdată, pe prima poziţie în clasamentul din Premier League.

Manchester City este pe locul secund, cu un joc mai puţin şi cu 73 de puncte. Wolverhampton ocupă locul 11, cu 43 de puncte.

”Tunarii” nu au mai câştigat titlul în Premier League din 2004, de la formidabilii invincibili ai lui Arsene Wenger, care au terminat respectiva stagiune (2003-2004) cu 26 de victorii şi 12 remize.

Afla mai multe despre: arsenalpremier leaguetitlu premier league