VIDEO | Arsenal - Crystal Palace 2-3! Lovitură pentru Unai Emery în cursa pentru un loc de Champions League

Premier League

Tunarii au pierdut pe teren propriu după mai bine de opt luni în Premier League. Au fost învinşi atunci în chiar prima rundă a sezonului de campioana Manchester City.

Arsenal a fost condusă în mare parte din meci de o echipă care s-a îndepărtat decisiv de retrogradare după succesul de pe Emirates. Benteke a deschis scorul pentru oaspeţi, însă Ozil a egalat imediat la reluare pentru semifinalista Europa League. Crystal Palace a rezolvat meciul în interval de 8 minute la jumătatea părţii secunde.

Zaha a profitat de greşeala lui Mustafi apoi McArthur a mărit avantajul echipei lui Hodgson. Aubameyang a redus din diferenţă în minutul 77, dar londonezii nu au mai avut forţă pentru încă un gol. Palace s-a impus cu 3 la 2 şi a obţinut primul succes de pe terenul lui Arsenal din ultimii 24 de ani. Tunarii rămân pe locul 4 în Premier League la egalitate de puncte cu Chelsea, ocupanta poziţiei a cincea.

Afla mai multe despre: arsenalcrystal palaceunai emery