VIDEO | AS Roma a învins Cagliari printr-un gol controversat marcat în minutul 90+4. A fost nevoie de tehnologia VAR

Serie A

Formaţia AS Roma a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Cagliari, în etapa a XVII-a a campionatului Italiei. Golul victoriei a fost marcat în minutul 90+4 şi a fost validat de sistemul VAR.

Federico Fazio a marcat în minutul 90+4, dar golul a fost validat doar după ce arbitrul Antonio Damato a folosit sistemul VAR de asistenţă video.

Meciurile Hellas Verona-AC Milan, Bologna - Juventus, Crotone - Chievo Verona,  Fiorentina - Genoa, Sampdoria - Sassuolo, Benevento -SPAL 2013 şi Atalanta - Lazio au loc duminică.

Afla mai multe despre: serie aas romacagliaritehnologia varcampionatul italiei,