VIDEO | Aşa se detonează un obuz! Luka Modric le-a arătat tuturor de ce este deţinătorul Balonului de Aur

Real Madrid

Luka Modric a marcat un gol de toată frumuseţea în meciul dintre Real Madrid şi Granada, scor 4-2.

Mijlocaşul croat, care încă este deţinătorul Balonului de Aur, a dus scorul la 3-0, în minutul 61, plasând mingea direct în vinclul porţii oaspeţilor cu un şut de la aproximativ 20 de metri.

Golul lui Modric a venit din pasa lui Eden Hazard, care şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, în prelungirile primei părţi. Pentru Real Madrid au mai înscris Karim Benzema, în minutul 2, şi James Rodriguez, în minutul 90+2. Granada a înscris în minutul 69, prin Darwin Machis, din penalty, şi în minutul 77, prin Duarte.

Afla mai multe despre: balonul de aur