VIDEO | Ăsta este cel mai CIUDAT autogol pe care l-ai văzut! Moment incredibil în Stuttgart-Werder Bremen

Bundesliga

În partida dintre VfB Stuttgart şi Werder Bremen s-a marcat probabil unul dintre cele mai ciudate autogoluri din ultimele sezoane din Germania.

În minutul 68, Werder Bremen a reintrat în meci, în urma unei erori incredibile a cuplului Sosa-Zieler.

Fundaşul croat a aruncat de la margine o minge spre propriul portar, minge pe care Zieler n-a reuşit s-o controleze şi care apoi s-a scurs în poartă.

Zieler evoluase excelent până atunci, reuşind trei parade excelente în faţa adversarilor săi. Stuttgart marcase primul gol al zilei prin Donis în minutul 19. În minutul 75, Castro a marcat şi golul de 2-1 al gazdelor.

Afla mai multe despre: autogolstuttgartwerder bremenbundesliga