VIDEO | Aşteptarea a luat sfârşit. Florin Gardoş a înscris primul gol după cinci ani de pauză. Cum a sărbătorit reuşita

Fundaşul echipei Universitatea Craiova, Florin Gardoş, a marcat, marţi seară, primul gol după o pauză de aproape cinci ani.

Fundaşul în vârstă de 29 de ani a deschis scorul în minutul 36 al partidei cu Sportul Snagov, din şaisprezecimile de finală ale Cupei României. Gardoş a reluat excelent cu capul mingea centrată de Alex Cicâldău, din lovitură liberă, şi l-a învins pe portarul divizionarei secunde. Deşi a marcat pentru prima oară după aproape cinci ani, Gardoş nu a schiţat nici măcar un zâmbet după gol şi s-a limitat la îmbrăţişările cu coechipierii săi.

Ultima oară, fundaşul a reuşit să marcheze în tricoul FCSB-ului pe 18 decembrie 2013, într-o partidă jucată contra Astrei Giurgiu, scor 3-1. De altfel, acesta este cel de-al cincilea gol înscris de Gardoş, de-a lungul carierei sale, celelalte patru fiind reuşite în perioada în care a jucat pentru FCSB.

Afla mai multe despre: gardoscraiovaliga 1