VIDEO | Astra - Sepsi 1-1. Remiză echitabilă la Giurgiu. Alibec a intrat după pauză, dar n-a impresionatgalerie foto

Astra şi Sepsi au remizat la Giurgiu, scor 1-1, în etapa a 3-a din Liga 1 Betano, meci transmis în direct la Telekom Sport 1, cu faze video pe telekomsport.ro.

Golurile au fost marcate de Buş ‘3 pentru gazde şi Simonovski ’61 pentru oaspeţi.

1-0: Buş a înscris din şase metri, după o centrare a lui Llullaku.

1-1: Simonovski a împlins mingea în plasă din patru metri, după o pasă de la Mensah.

Astra Giurgiu: P. Iliev - Belu Iordache, Erico Da Silva, Bejan, Al. Stan - Mrzljiak, Biceanu (Begue ’71) - S. Balaure, Roşu (Moise ’82), L. Buş (Alibec ’57) – Llullaku. Antrenor: Marius Măldărăşanu

Sepsi: Niczuly - Moura, Viera, Jovanovic, Sato - Velev, Vaşvari – Hamed (Drăghici ’35), I. Fulop (Simonovski ’53), Nouvier (Mensah ’54) – Tandia. Antrenor: Eugen Neagoe

Cartonaşe galbene: Buş ’52 / Nouvier ’32, Simonovski ’54, Mensah ‘74

Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru (central) - Mihai Marius Marica, Adrian Popescu (asistenţi) - Horia Gabriel Mladinovici (rezervă)

Observatori: Cristian Nica, Marian Bucurescu

ASTRA - SEPSI 1-1 (Buş 3 / Simonovski 62)

Min. 90+4 - Final de meci

Min. 82 - Ultima schimbare la Astra: Moise intră în locul lui Neluţ Roşu

Min. 74 - Cartonaş galben pentru Mensah după o intervenţie întârziată asupra lui Alexandru Stan

Min. 71 - Ocazie mare de gol pentru Tandia! Şutul său trece puţin pe lângă poarta lui Iliev

Min. 70 - Schimbare la Astra: Begue intră în locul lui Biceanu

Min. 62 - GOOOOL SEPSI! Simonovski egalează din pasa lui Mensah, care face o cursă superbă în banda dreaptă

Min. 57 - Alibec intră pe teren în locul marcatorului Buş

Min. 46 - A început repriza a doua

Min, 45+2 - Finalul primei reprize

Min. 36 - Schimbare la Sepsi. Hamed îi lasă locul pe teren lui Drăghici

Min. 14 - Prima şansă de gol şi pentru Sepsi, dar lovitura de cap a lui Hamed se duce peste poartă

Min. 3 - GOOOOOL ASTRA! Laurenţiu Buş deschide scorul din pasa lui Llullaku.

Min. 1 - A început meciul

LIVE VIDEO | Astra - Sepsi, Telekom Sport 1, sâmbătă, ora 18:00

”Formăm o echipă puternică şi un grup foarte unit. Mergem la Giurgiu cu gânduri mari, cu speranţe că putem să repetăm evoluţia cu Craiova şi să câştigăm acest joc”, a spus Eugen Neagoe într-o conferinţă de presă.

Partida Astra -Sepsi va putea fi urmărită, sâmbătă, ora 18:00, ÎN DIRECT la Telekom Sport 1, iar cele mai importante faze vor putea fi revăzute pe telekomsport.ro.

Afla mai multe despre: liga 1astrasepsi