VIDEO | Astra - Sepsi 2-2. Final interzis cardiacilor la Giurgiu. Sepsi a egalat la ultima fază a meciului. Gazdele au jucat cu un om în minus pe final

Astra - Sepsi, meci din etapa cu numărul trei din Liga 1, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

VIDEO | Astra - Sepsi 2-2

Astra a ratat la ultima fază a meciului prima victorie din acest sezon şi a terminat la egalitate, 2-2, duelul cu Sepsi Sfântul Gheorghe.  Chiar dacă elevii lui Leo Grozavu au început în forţă raidurile la poarta lui Lazar, Astra a deschis prima scorul prin Vali Gheorghe după un sfert de oră de joc. Sepsi a revenit în joc, iar în minutul 22 Bouhenna a sfidat apărarea Astrei şi a marcat pentru egalare. Imediat după reluare Vali Gheorghe a punctat din nou şi şi-a readus echipa în avantaj. Cu câteva secunde înaintea fluierului final Safranko a închis tabela, iar Sepsi a reuşit să smulgă un punct nesperat pe terenul Astrei.

Echipele de start

Astra: Lazar - Dias, Graovac, Dima, Radunovic - Crepulja, Moise, Şerban - Gheorghe, Alibec, Răduţ
Rezerve: Bolboaşă, Seto, Găman, Merloi, Fatai, Balaure, Ioniţa, Stahl, Riza

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Ştefan - Aganovic, Fofana, Purece - Golofca, Carnat, Vlad Mitrea
Rezerve: Fernandez, Safranko, Fulop, Kovacs, Nouvier, Tincu, Ştefănescu, Achahbar, Delgiannidis

Min. 90+5: GOL Sepsi! Oaspeţii egalează la ultima fază. Şafranko a făcut o preluare excepţională şi l-a executat cu stângul pe Lazar.

Min. 87: Eliminare Astra! Gheorghe primeşte al doilea cartonaş galben în trei minute şi pleacă mai devreme la vestiare.

Min. 49: GOL Astra! Gheorghe realizează "dubla" imediat după ieşirea de la vestiare.

Min. 24: GOL Sepsi! Bouhenna a păcălit apărarea gazdelor şi a restabilit egalitatea.

Min. 12: GOL Astra! Gheorghe s-a înălţat de lângă Aganovic şi a deschis scorul.

A început meciul.

Într-un meci pe care Telekom Sport îl va transmite în direct, Astra Giurgiu dă piept pe teren propriu cu Sepsi Sf. Gheorghe, în etapa a treia a Ligii 1.

Astra Giurgiu nu are niciun punct din primele două runde şi nici nu a marcat vreun gol. Sepsi nu a câştigat nici ea vreun meci în acest start de sezon.

Cele două formaţii sunt singurele echipe din Liga 1 fără gol marcat după primele două meciuri ale noului sezon competiţional.

Afla mai multe despre: astra giurgiusepsi sf gheorghe