VIDEO | ASU Poli - U Cluj 1-0 şi Sportul Snagov - SSC Farul 1-0. Lider surprinzător în Liga 2 după patru etape!galerie foto

Liga 2

Liga a 2-a Casa Pariurilor a continuat astăzi cu alte două partide. Sportul Snagov a învins-o pe SSC Farul cu 1-0, iar ASU Poli Timişoara s-a impus cu acelaşi scor în faţa celor de la U Cluj.

După patru etape, Sportul Snagov este lider în Liga a 2-a, cu zece puncte şi un golaveraj 6-1. Pe locul 2 se află Chindia Târgovişte, cu acelaşi număr de puncte, dar cu un golaveraj de 6-2.

ASU POLI TIMIŞOARA - U CLUJ 1-0

Golul a fost marcat de Velici, în minutul 5.

SPORTUL SNAGOV - SSC FARUL 1-0

Unicul gol al meciului a fost marcat de Hlistei, în minutul 51.

Din minutul 28, Farul a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Zamfir.

Chindia Târgovişte şi FC Argeş au încheiat la egalitate, scor 1-1, derby-ul etapei a 4-a din Liga a II-a şi ambele au rămas neînvinse în noul sezon.

Gazdele au deschis scorul în minutul 50, prin Cherchez, în timp ce Argeş a egalat prin Buhăescu, în minutul 71.

Graţie rezultatului de astăzi, Chindia rămâne lider în Liga 2, cu 10 puncte, în timp ce FC Argeş ocupă locul 4, cu patru puncte. Podiumul e completat de Academica Clinceni şi Energeticianul, cu câte 9 puncte.

CS Baloteşti - ASC Daco-Getica Bucureşti  1-1

Partidele CS Sportul Snagov SA - ASSCS Farul Constanţa şi ASU Politehnica Timişoara - Universitatea Cluj se dispută duminică.

Vezi mai jos înregistrare partidei Chindia Târgovişte - FC Argeş 1-1.

Gazdele au 9 puncte din primele trei meciuri ale sezonului, câştigând toate partidele disputate până acum sub comanda lui Viorel Moldovan.

Piteştenii au două victorii şi o remiză pe terenul celor de la Pandurii.

Duelul opune şi doi dintre cei mai interesanţi tehnicieni din Liga 2, foştii internţionali Viorel Moldovan şi Emil Săndoi.

Chindia şi FC Argeş  sunt echipele cu cele mai bune defensive din campionat: câte un gol primit în primele trei etape.

Afla mai multe despre: chindiafc argeşliga 2