VIDEO | Atenţie, imagini şocante! Accidentare horror suferită de un jucător din liga a patra

Fotbal intern

Un fotbalist al echipei de liga a patra AS Tricolor a suferit o accidentare groaznică în meciul cu CSA Steaua, din etapa a doua a play-off-ului de promovare în liga a treia.

Este vorba despre Ion Pristolian, care şi-a dislocat cotul în urma unui duel avut în careul de 16 metri advers, în minutul 84, dar arbitrul a lăsat jocul să continue. Coechipierii şi totodată adversarii fotbalistului şi-au pus mâinile în cap şi au făcut semne disperate ca medicii să intervină.

După câteva minute în care i s-au acordat îngrijiri medicale pe teren, Ion Pristolian a fost luat cu ambulanţa şi a părut să se simtă mai bine.

CSA Steaua a învins, miercuri, cu scorul de 6-0, echipa AS Tricolor şi a urcat egalat formaţia Rapid în fruntea play-off-ul ligii a patra. Echipa giuleşteană urmează să joace, de la 21:00, cu ACS FC Dinamo.

Afla mai multe despre: liga 4accidentarehorror