VIDEO Atletico Madrid a fost ţinută în şah de Huesca! Real Madrid, victorie la limită în faţa lui Valladolid. Toate golurile le vezi AICI

La Liga

În direct la Telekom Sport, Atletico Madrid nu a putut să treacă de Huesca. A fost 0-0 în ceea ce a fost surpriza etapei din La Liga

Real Madrid s-a chinuit serios pe propriul teren pentru cele trei puncte cu Valladolid. După o primă repriză foarte slabă, jucătorii lui Zidane au pornit bine în actul secund. Însă Jimenez s-a ocups excelent în faţa lui Jovic, apoi din doi metri, Casemiro a şutat în transversală. Vinicius a marcat cu noroc golul de trei puncte, iar Real - Valladolid s-a încheiat 1 la 0.

Elche a câştigat primul său meci din acest sezon. Lucas Boye a înscris unicul gol al partidei de pe terenul lui Eibar. În minutul 52, gazdele au ratat un penalty, prin Exposito, iar nou-promovata s-a impus cu 1 la 0.

Atletico Madrid a făcut primul pas greşit din noul sezon. La Huesca, Joao Felix a ratat cele mai mare ocazii pentru echipa lui Diego Simeone. Gazdele au ţinut cu dinţii de 0-0, iar în final puteau da lovitura. Oblak i-a salvat însă pe madrileni. Huesca a bifat a treia remiză din acest sezon , după cele cu Valencia şi cu Villarreal, alte două echipe de Liga Campionilor.

Villarreal a bifat a doua victorie a sezonului, în confruntarea cu Alaves. Paco Alcacer a avut nevoie de numai 13 minute pentru a deschide scorul pe Estadio de la Ceramica. Bascii au revenit repede în meci, iar Mendez a restabilit egalitatea. La cabine, Submarinul Galben a intrat însă în avantaj. Gerard Moreno a marcat din penalti în minutul 45. După pauză, Alcacer a făcut dubla şi a stabilit scorul final, Villarreal - Alaves 3-1.

Afla mai multe despre: atletico madrid