VIDEO Atletico Madrid a primit penalty la 2-3, dar intervenţia VAR a anulat decizia. Spaniolii au acuzat arbitrajul, iar Simeone a plecat direct la vestiare fără a-l saluta pe Klopp

Atletico a primit un penalti, în minutul 82, dar decizia a fost schimbată cu ajutorul VAR.

La scorul de 2-3, Atletico Madrid a primit o lovitură de la 11 metri, anulată apoi de intervenţia VAR. Jucătorii lui Simeone au protestat, iar la finalul partidei, antrenorul argentinian a plecat direct la cabine, fără a-şi saluta omologul, pe Jurgen Klopp.

Simeone pleacă fără a-l saluta pe Klopp

Spaniolii au acuzat la final arbitrajul, incrimindând inclusiv faza în care Griezmann (Atletico) a fost eliminat, în minutul 52, cu cartonaş roşu acordat direct de arbitrul german Daniel Siebert. Pentru o fază similiară, Zlatan Ibrahimovic a primit doar cartonaşul galben

Clasament: Liverpool - 9 puncte, Atletico - 4, FC Porto - 4, AC Milan - niciun punct.

Afla mai multe despre: atletico madridliverpool