VIDEO | Atletico Madrid, victorie cu Levante înaintea semifinalei cu Barcelona, din Supercupa Spaniei

La Liga

Atletico Madrid a învins, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Levante, în etapa a 19-a din campionatul Spaniei.

Toate golurile s-au înscris în primele 18 minute. Angel Correa a deschis scorul în minutul 13, pentru Atletico, Marti Roger a restabilit egalitatea în minutul 16, pentru ca Felipe să o readucă pe Atleti în avantaj, în minutul 18.

În urma acestui succes, Atletico a egalat-o la puncte pe FC Sevilla, ambele având câte 35, şi i-a luat faţa formaţiei andaluze, urcând pe locul al treilea. Real Madrid este lider provizoriu, în urma succesului obţinut la scor de neprezentare în faţa lui Getafe, la un punct avans de FC Barcelona.

Derby-ul Cataloniei, Espanyol - FC Barcelona, se vede la Telekom Sport 1, sâmbătă, de la 22:00.

Pentru Atletico urmează duelul cu FC Barcelona, din semifinalele Supercupei Spaniei. Meciul este programat să se dispute joi, de la 21:00, la Jeddah.

Afla mai multe despre: atletico