VIDEO | Atmosferă incendiară sub privirile lui Maxim. Duelul dintre Mainz şi Hannover a fost întrerupt din cauza fumului provocat de fani

Meciul dintre Mainz, echipa mijlocaşului Alexandru Maxim, şi Hannover, din etapa a 14-a a Bundesligii, a fost întrerupt timp de cinci minute, din cauza atmosferei incendiare din tribune.

În startul reprizei a doua, fanii oaspeţilor au aprins mai multe torţe şi fumigene, iar arbitrul a fost nevoit să întrerupă jocul, fotbaliştii celor două echipe fiind vizibil afectaţi de fum. Jucătorii au mers la cabine, după care au revenit pe teren, iar meciul s-a reluat. Alex Maxim a asistat la acest episod de pe banca de rezerve, el fiind introdus pe teren în minutul 62, în locul lui Boetius, la scorul de 1-0 pentru Hannover.

Afla mai multe despre: maximmainzhannover