VIDEO | Au început meciurile celui mai tare turneu amical al verii! Arsenal a bătut-o pe Bayern

Londonezii au câştigat pe final de meci în faţa campioanei Germaniei în partida disputată în California. A fost 2-1 pentru trupa lui Unai Emery iar toate golurile s-au marcat în partea secundă.

Cu un 11 foarte apropiat de cel pe care îl vor folosi în Premier League tunarii s-au impus graţie unui autogol al nemţilor şi a reuşitei lui Nketiah, venită în penultimul minut de joc. Între cele două goluri ale lui Arsenal s-a interpus reulita lui Lewandowski. Spre deosebire de spaniolul de pe banca englezilor, Niko Kovac a mizat mult mai mult pe jucători care au făcut pasul acum la prima echipă.

Pavard a debutat pentru bavarezi în această partidă, campionul mondial bifând a doua repriza a jocului disputat în Statele Unite. Pentru munchenezi urmează peste trei zile super confruntarea împotriva celor de la Real Madrid care se va desfăşura la Houston.

Afla mai multe despre: iccarsenalbayernpavardemerykovac