VIDEO | ”Au zburat multe mingi peste stadion!” Aceasta ar putea fi concluzia meciului Voluntari - Dunărea Călăraşi

Formaţia FC Voluntari a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Dunărea Călăraşi, într-un meci din etapa a XXIV-a a Ligii I.

La finalul partidei, Cosmin Vâtcă a declarat că rezultatul de egalitate este unul echitabil.

”În prima repriză au avut mai multe ocazii ca noi, într-adevăr, noi am jucat cu oarecare teamă şi nu ştiu de ce. A doua repriză am riscat un pic mai mult şi am făcut o repriză bună. Cred că un rezultat de egalitate este ok.

Nu ştiu cum s-a văzut din exterior, eu am trăit altfel meciul. Aşa trăiesc toate meciurile. Îmi doresc să avem mult mai multă încredere, mult mai mult curaj, pentru că echipa asta ştie fotbal.

Nu putem să negăm că nu mai câştigăm după victoria cu Sepsi. Eu zic că fotbal încercăm să jucăm la fel cum am jucat şi cu Sepsi. De multe ori nu ne iese. Mai avem două etape din campionatul regulat, iar după aceea va fi care pe care în playout”, a spus Vâtcă la finalul partidei.

Fiind întrebat câte mingi crede că au zburat în afara stadionului, Vâtcă a răspuns: ”Păi având în vedere că sunt foarte puţine scaune, cred că foarte multe.”

Afla mai multe despre: dunarea calarasivoluntariliga 1