VIDEO | Balotelli n-a mai rezistat şi a cedat nervos. Italianul a oprit jocul şi i-a luat la ţintă cu mingea pe fani, apoi a ieşit de pe teren

Serie A

Meciul dintre Verona şi Brescia a fost suspendat temporar, după o ieşire nervoasă a atacantului oaspeţilor, Mario Balotelli, reacţie provocată de scandările rasiste ale fanilor gazdelor.

Ajuns la colţul terenului, după o aruncare de la margine în minutul 54, italianul a cedat nervos, după scandările rasiste ale fanilor Veronei. Aflat în posesia mingii, Balotelli a oprit jocul şi a trimis mingea în zona în care se afla galeria gazdelor, după care a ieşit pe teren.

La insistenţele colegilor săi, dar şi ale adversarilor, Balotelli a revenit, în cele din urmă, pe teren, iar întreg stadionul i-a scandat numele.

Reacţia nervoasă a lui Mario Balotelli

Mario Balotelli a încheiat meciul pe teren, în minutul 85 reuşind un gol de toată frumuseţea, cu un şut din afara careului. Brescia a pierdut, însă, cu scorul de 2-1, după golurile marcate de Salcedo Mora (80) şi Matteo pessina (81).

Afla mai multe despre: balotelli