VIDEO | Bang bang! Alex Mitriţă a marcat împotriva echipei lui Wayne Rooney, liderul din MLS. Victorie pentru New York City FC

Mijlocaşul ofensiv Alexandru Mitriţă a marcat un gol pentru New York City FC în meciul pe care echipa sa l-a câştigat, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, contra formaţiei DC United, la care Wayne Rooney a fost integralist, în etapa a

Internaţionalul român a deschis scorul în minutul 35, după o preluare cu piciorul drept şi o execuţie simplă cu celălalt picior, din interiorul careului.

Mitriţă, pentru care golul înscris contra lui DC United este al doilea reuşit în această ediţie de MLS, a evoluat până în minutul 48, atunci când i-a lăsat locul lui Jonathan Lewis.

Brazilianul Heber, coautor la golul lui Mitriţă, a stabilit scorul final în minutul 56.

În urma acestui succes, New York City FC a acumulat opt puncte şi se află pe locul 9 din 12 în Conferinţa de Est din MLS. DC United rămâne lider, cu 14 puncte, dar şi cu două meciuri disputate în plus faţă de Toronto FC, care are 13 puncte.

Afla mai multe despre: mitrita