VIDEO Barcelona a făcut spectacol cu Betis! Messi a intrat la pauză şi a făcut diferenţa. Atletico Madrid, victorie lejeră! Toate rezumatele le vezi aici

La Liga

FC Barcelona a trecut de Betis Sevilla, într-un meci în care Leo Messi a fost iniţial rezervă. Atletico Madrid nu a avut probleme în partida contra celor de la Cadiz

Barcelona - Betis 5-2

Fără victorie de patru etape în La Liga, Barcelona a început superofensiv duelul cu Betis. Dembele a deschis scorul la jumătatea primei reprize. La cabine s-a intrat însă la egalitate. Sarabia a marcat în al doilea minut de prelungiri. După pauză, catalanii s-au dezlănţuit. Griezmann a făcut 2-1 şi s-a revanşat pentru un penalti ratat în prima repriză, apoi Messi a înscris de la punctul cu var pentru a le oferi catalanilor avans de două goluri. Rămasă în zece de la faza penaltiului, Betis a avut puterea să reducă din diferenţă, însă finalul a fost unul de coşmar pentru andaluzi. Messi a făcut dubla, iar Pedri a închis tabela în minutul 90. S-a terminat 5-2 pentru Barcelona, care a bifat astfel doar a treia victorie din acest sezon.

Huesca-Eibar 1-1

Huesca a rămas fără victorie în acest sezon, după ce a remizat cu Eibar  pe teren propriu. Mikel Rico putea deschide scorul în prima repriză, dar a ratat inexplicabil din faţa porţii. Eibar a profitat şi a marcat la faza imediat următoare prin Burgos. Huesca a salvat un punct în partea doua. Rafael Mir şi-a trecut în cont al treilea gol în ultimele patru etape, iar Huesca - Eibar s-a terminat 1-1.

Sevilla - Osasuna 1-0

Sevilla a pus şi ea capăt seriei negative după victoria cu 1-0 în faţa Osasunei. Ocampos a marcat din penalti singurul gol al meciului, iar andaluzii au bifat prima victorie după trei eşecuri consecutive.

Atletico Madrid - Cadiz 4-0

Ateltico Madrid e la egalitate cu liderul Sociedad, dupa 4-0 cu nou promovata Cadiz.. Joao Felix a marcat repede, dupa 8 minute, din pasa lui Llorente.Mijlocasul a si marcat pana la jum[tatea reprizei. A fost pentru a patra oară în 2020 când dă şi gol şi assist în acelaşi meci. Suarez a dus scorul la 3+0 după pauză - a marcat cel puţin câte un gol împotriva tuturor celor 29 de adversare pe care le-a întâlnit în La Liga. În plus, a înscris deja 5 goluri pentru madrlieni din doar opt şuturi. Joao Felix a făcut dubla cu golul care a înschis tabela la 4-0 pentru Atletico, care a ajuns la 23 de meciuri fără înfrângere în La Liga.

Afla mai multe despre: messibarcelona