VIDEO | Barcelona nu îşi revine după umilinţa din Europa League. Xavi a fost răpus de Cadiz! Record negativ atins de către catalani contra adversarilor din campionatul spaniol

FC Barcelona

FC Barcelona a fost învinsă, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa Cadiz, într-un meci din etapa a XXXII-a a campionatului Spaniei.

Barcelona nu a putut să înscrie nici măcar un gol în acest sezon contra lui Cadiz. După remiza albă din tur, catalanii au pierdut pe Camp Nou. Lucas Perez a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize.

Atacantul s-a revanşat după pauză, când a reuşit să îl învingă pe Ter Stegen. S-a jucat apoi la o singură poartă, dar goalkeeperul oaspeţilor a făcut o partidă mare. Ledesma a fost de nebătut la ocaziile catalanilor. Dembele, Luuk de Jong, Eric Garcia şi Aubameyang nu l-au putut învinge. Barcelona a pierdut al doilea meci consecutiv pe Camp Nou, după înfrângerea din Europa League cu Eintracht Frankfurt.

FC Barcelona ocupă locul doi în clasament, cu 60 de puncte, în timp ce Cadiz este pe 16, cu 31 de puncte. Lider este Real Madrid, care are 75 de puncte.

Afla mai multe despre: barcelona-spania-cadiz