VIDEO | Barcelona - Real Sociedad 2-1. Catalanii au tremurat serios pentru victorie după ce au fost conduşi de basci!

FC Barcelona

Barcelona a schimbat liderul în La Liga. Catalanii au revenit de la 0-1 cu Sociedad şi i-au dat jos pe basci de pe primul loc. William Jose a deschis scorul pe Camp Nou, dar avantajul oaspeţilor a durat doar patru minute.

Jordi Alba a restabilit egalitatea cu un şut perfect plasat. Până la pauză, echipa lui Koeman a reuşit să întoarcă scorul. De Jong a marcat chiar înainte de intrarea la cabine. Catalanii puteau scăpa de emoţii imediat după reluare, dar Griezmann a oferit două ratări monumentale într-un minut. Finalul le-a aparţinut oaspeţilor, însă Ter Stegen a făcut minuni în faţa raidurilor basce, iar Barcelona - Real Sociedad s-a terminat 2-1.

Afla mai multe despre: barcelonasociedadlaligavideo