VIDEO | ”Bawab i-a luat pe dribling ca pe jaloane” Miriuţă, extrem de supărat după egalul cu Chiajna

FC Hermannstadt a încheiat la egalitate meciul cu Concordia Chiajna, scor 2-2, într-un meci din etapa a doua a play-out-ului Ligii I. Sibienii au condus cu 2-0, dar au fost egalaţi în două minute.

La finalul partidei, Vasile Miriuţă s-a declarat profund nemulţumit de evoluţia elevilor săi.

”E inacceptabil. Am început foarte bine. Mai bine de atât cum să începi un joc? Şi în deplasare cu contraacandidată la retrogradare. Am marcat în primele 10 minute. 2-0. Inexcplcabil. Nu pot să îmi dau seama. Sunt foarte supărat. O să am o discuţie cu ei pentru că e inadmisibil să iau două goluri în două minute, mai ales pe zonă centrală.

Inacceptabil! Pe Gorobsov l-au lăsat să şuteze, apoi Bawab i-a luat pe dribling ca pe jaloane.

Sunt foarte supărat pe ei, în special pe cei din apărare”, a spus Miriuţă la finalul meciului.

Afla mai multe despre: hermannstadtmiriuta