VIDEO Bayer Leverkusen, umilinţă istorică în Cupa Germaniei! A fost eliminată de o formaţie de liga a patra

Bayer Leverkusen a suferit o umilinţă istorică în Cupa Germaniei. Ocupanta poziţiei a cincea în Bundesliga a fost eliminată de o echipă de liga a patra, Rot Weiss Essen. Aspirinele au trimis mingea în bară de patru ori în decursul celor 90 de minute regulamentare.

Shick, Diaby de două ori şi Aranguiz  au fost autorii, ultimii doi în minutul 88, la scorul de 0-0. Cele trei goluri ale meciului au venit în prelungiri. Bailey a deschis scorul pentru Leverkusen chiar înaintea pauzei de schimbare a terenurilor. Kefir a egalat pentru Rott Weiss.

În minutul 117, Engelmann a înscris şi a furnizat surpriza optimilor de finală din Cupa Germaniei.

Afla mai multe despre: leverkusenessen