VIDEO | Bayern Munchen a distrus-o pe Mainz, meci în care Alex Maxim a fost rezervă. Primul hat-trick al lui Rodriguez pentru bavarezi

Bundesliga

Bayern Munchen s-a distrat cu Mainz, scor 6-0, într-o partidă în care Alex Maxim a fost rezervă şi n-a intrat deloc.

Campioana Germaniei a dat recital cu Mainz, care s-a văzut condusă încă din minutul 3, când Lewandowski a deschis scorul. Rodriguez a făcut 2-0 (33), iar Coman a stabilit scorul la pauză, 3-0 (39). După pauză, Rodriguez a făcut dubla în minutul 51 şi hat-trick-ul, în minutul 55.

Davies, 18 ani, jucător intrat în repriza a doua, a închis tabela, cu un gol marcat în minutul 70. Este primul gol marcat de Davies în Bundesliga şi este primul jucător care s-a născut după anul 2000 şi a dat gol pentru Bayern.

Afla mai multe despre: bayern munchenmainz