VIDEO | Bayern Munchen - Hertha Berlin 2-2. Pas greşit pentru bavarezi la startul în noua ediţie de campionat

Bundesliga

Sezonul 2019 - 2020 din Bundesliga a început cu o mare surpriză. Campioana Bayern s-a împiedicat de Hertha pe teren propriu, chiar dacă a marcat prima.

Gnabry a centrat perfect, iar Lewandowski a deschis scorul. În decurs de trei minute, berlinezii au întors scorul. Şutul lui Lukebakio a fost deviat în poartă de Ibisevic. Apoi, căpitanul Herthei i-a pasat excelent lui Grujic, iar sârbul l-a învins pe Neuer. Bavarezii au restabilit egalitatea la zece minute după pauză. Centralul a dictat o lovitură de la 11 metri, după ce a consultat proba video, iar Lewandowski a stabilit scorul final, Bayern - Hertha 2-2.

Afla mai multe despre: bundesligaherthabayern