VIDEO Bayern Munchen, repetiţie reuşită înainte de Campionatul Mondial al Cluburilor. Campioana s-a impus la Berlin

Bundesliga

În direct la Telekom Sport, Bayern Munchen a trecut cu scorul de 1-0 de Hertha Berlin. Singurul gol al meciului a fost marcat de Kingsley Coman în minutul 22.

Robert Lewandowski a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 12, dar zece minute mai târziu, Kingsley Koman avea să marcheze golul prin care Bayern Munchen s-a impus cu scorul de 1-0 în faţa formaţiei Hertha Berlin.

La echipa gazdă a debutat şi Sami Khedira, fostul jucător de la Real Madrid sau Juventus Torino.

Bavarezii sunt lideri în Bundesliga cu 48 de puncte, cu zece mai multe decât ocupanta locului doi, RB Leipzig. Formaţia lui Nagelsmann are şi un meci în minus.

Trupa antrenată de Hansi Flick va disputa următorul meci la Campionatul Mondial al Cluburilor. Bayern Munchen va da peste egiptenii de la Al Ahly în semifinale. Formaţia egipteană Al Ahly a învins, joi, echipa qatariotă Al Duhail, scor 1-0, şi s-a calificat în semifinale Cupei Mondiale a Cluburilor. Unicul gol al meciului a fost marcat de El Shahat, în minutul 30.

Afla mai multe despre: bayern munchenbundesliga