VIDEO | Bayern Munchen se impune în faţa lui Stuttgart. Lewandowski, gol şi pasă de gol

Bayern Munchen a câştigat cu 3-0 partida disputată, astăzi, în deplasare, la Stuttgart, în etapa a doua din Bundesliga.

Stuttgart - Bayern Munchen 0-3 (Goretzka 37', Lewandowski 62', Muller 76' )

Stuttgart - Zieler - Insua, Pavard, Baumgartl, Maffeo - Aogo - Gentner, Ascacibar, Castro, Donis - Gomez

Bayern - Neuer - Alaba, Boateng, Hummels, Kimmich - Alcantara - Goretzka, Muller - Ribery, Lewandowski, Robben

Bayern s-a răzbunat pe Stuttgart, după ce şvabii i-au administrat o înfrângere cu 4-1 în sezonul trecut. Goretzka a înscris primul său gol în tricoul bavarezilor, în minutul 37. Imediat după pauză, Alaba a şutat excelent din lovitură liberă, dar mingea a lovit bara. După o oră de joc, Lewandowski l-a liniştit pe Niko Kovac. Polonezul a şutat fără speranţe pentru Zieler. Muller şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor. Lewandowski a reuşit un assist de senzaţie pentru coechipierul său din atac. Stuttgart - Bayern s-a încheiat 0 la 3, iar bavarezii au obţinut a doua victorie din Bundesliga. În schimb, şvabii au rămas fără punct câştigat.

FINAL

min. 76 - GOOOOOOL Bayern! Muller marchează după o pasă superbă primită de la Lewandowski.

min. 62 - GOOOOOOL Bayern! Lewandowski îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor.

min. 46 - Start în repriza secundă!

PAUZĂ

min. 37 - GOOOOOOL Bayern Munchen! Goretzka marchează un gol frumos din marginea careului de 16 metri.

min. 1 - A început partida!

Campioana din Bundesliga merge să se răzbune pe Stuttgart. În sezonul trecut, şvabii i-au administrat lui Bayern cea mai drastică înfrângere de pe teren propriu din ultimii patru ani. A fost 4-1 pentru Stuttgart, care a rupt atunci şi o serie negativă, de 17 partide fără victorie în faţa bavarezilor. Bayern a început sezonul cu o victorie cu 3-1 în faţa lui Hoffenheim, în timp ce trupa lui Schwarz a pierdut pe terenul lui Mainz.

Afla mai multe despre: bayern