VIDEO Bogdan Andone: ”A câştigat echipa mai pragmatică” Ce le reproşează elevilor săi după înfrângerea din Gruia

CFR Cluj

CFR Cluj a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Astra Giurgiu, în ultimul meci al primei etape a play-off-ului Ligii I.

”A câştigat echipa mai pragmatică, echipa care scoate maximum din ocaziile pe care şi le crează” a explicat Bogdan Andone, tehnicianul Astrei, după meci.

”Din păcate, în ciuda faptului că am avut un joc bun, ne-am creat situaţii foarte bune în prima repriză, nu am luat decizia, nu am avut determinarea de a finaliza acţiunile din nişte situaţii foarte bune. Asta e, fotbalul te pedepseşte, nu am marcat noi, am făcut greşeli în lanţ la golul doi şi am pierdut meciul” a mai completat antrenorul formaţiei giurgiuvene.

”CFR e extrem de pragmatică, după marcarea golului, în ultimele zece minute nu s-a mai jucat nimic.Au fost două, trei faze chiar în faţa mea, în care jucătorii CFR-ului au pierdut posesia şi apoi au căzut pe minge. Normal ar fi fost henţ din punctul meu de vedere, dar arbitrii au acordat posesia CFR-ului” a încheiat tehnicianul Astrei.

Afla mai multe despre: bogdan andone