VIDEO | Bogdan Stancu a marcat din nou pentru Bursaspor. Victorie la scor împotriva lui Karabukspor

Bursaspor a învins-o, în deplasare, cu scorul de 4-1, pe Karabukspor, într-un meci din etapa a 30-a din campionatului Turciei, în care Bogdan Stancu a înscris un gol din penalty.

Stancu, integralist la oaspeţi, a transformat un penalty în minutul 90+1 (VIDEO AICI).

Celelalte goluri ale învingătorilor au fost marcate de Batalla ’35, Sow ‘45+4 şi Yardimci ’60.

Pentru Karabukspor a înscris Akin, în minutul 45+1.

În minutul 45, gazdele a ratat un penalti prin Ergin Keles, iar în minutul 90 au rămas în inferioritate numerică, Luis Ibanez fiind eliminat.

Bursaspor ocupă locul 11 în clasament, cu 36 de puncte, iar Karabukspor este pe ultima poziţie, cu 12 puncte.

Afla mai multe despre: bogdan stancusowbursasporturciakarabukspor