VIDEO Bombă la Torino! Juve a fost învinsă de Empoli, la primul meci fără CR7. Lazio a făcut spectacol cu Spezia. Atalanta, doar remiză cu Bologna

Serie A

Juventus a pierdut pe teren propriu, 0-1, partida cu Empoli, din etapa a doua din Serie A

La primul meci de după despărţirea de Cristiano Ronaldo, Juventus a călcat strâmb în Serie A. Bianconerii au pierdut în faţa nou promovatei Empoli, singura echipă cu acest statut care a reuşit vreodată să câştige pe noua arenă a lui Juve. Mancuso a marcat singurul gol al meciului, aproape de mijlocul primei reprize. Cea mai mare şansă de egalare i-a aparţinut lui Locatelli, dar şutul său s-a dus alături, iar Juventusul lui Allegri are un punct după primele două etape.

Cu Ştefan Radu doar rezervă, Lazio s-a reîntâlnit cu suporterii de pe Olimpico şi le-a oferit o victorie senzaţională. Immobile a fost eroul primei reprize. Atacantul naţionalei Italiei a înscris de trei ori şi a ratat şi un penalty.  Romanii nu s-au oprit nici după pauză. Felipe Anderson a marcat pentru prima dată de la revenirea din Premier League. Lazio n-a avut milă de Thiago Motta, în ziua în care antrenorul Speziei a împlinit 39 de ani. Hysaj a punctat pentru 5-1. Tabela a închis-o pasatorul zilei: după trei asisturi, Luis Alberto şi-a trecut numele şi pe tabelă şi a închis meciul la 6-1.

Afla mai multe despre: juventuslaziorezumate serie a